Коротка історія композитної арматури

15 Квітня 2019

Історію розробки композитної арматури розпочалась після другої світової війни. В аерокосмічній промисловості були широко визнані переваги високої міцності і легкості композитних матеріалів. Однак, тільки в 1960-х роках розпочалися дослідження щодо використання композитної арматури для армування бетонних конструкцій.

Передумовою такого інтересу стала необхідність експлуатації споруд в агресивних середовищах, де бетон з металевим армуванням виявився неспроможним через корозійне пошкодження. Крім цього деякі медичні центри і науково-дослідні інститути потребували зведення будівель з діелектричними властивостями.

Дослідження композитної арматури практично одночасно велися в США і СРСР. Однак американські спеціалісти, а згодом їхні канадські, британські та японські колеги оперативніше оцінили всі переваги неметалевої арматури і почали активно застосовувати новий матеріал у будівництві. Ти не менш, через високу на той час вартість композитної арматури, вона не отримала комерційного поширення до кінця 1970-х років.

У США у 80-90 роках минулого століття неметалева арматура все частіше використовувалася в таких сферах, як мостобудування, будівництво портових споруд, зведення медичних центрів, в яких використовується обладнання для магнітної резонансної томографії та ін.

У Канаді у другій половині 90-х років XX ст. були здані в експлуатацію 4 автодорожніх мости, при зведенні яких була використана композитна арматура. На сьогоднішній день ця країна займає лідируючі позиції щодо застосуванню неметалевої арматури при будівництві мостового настилу.

В Європі першою країною, що звернула увагу на композитну арматуру, стала Німеччина. У 1986 році тут був побудований автодорожній міст, для армування якого використовувався цей матеріал. За останні роки в Німеччині були розроблені і побудовані більше десяти пішохідних і автодорожніх мостів з використанням такої арматури.

Застосування композитної арматури також отримало широке розповсюдження в розвинених країнах Азії і Сходу. Так, вже до середини 1990-х років в Японії налічувалося понад 100 комерційних об'єктів, бетонні конструкції яких були армовані композитною арматурою. У зв’язку з тим, що країна розташована у сейсмонебезпечному регіоні, в Японії особливо активно досліджують можливість використовувати неметалеву арматуру в різних конструкціях.

На сьогоднішній день найбільшим споживачем композитної арматури є Китай: тут даний будівельний матеріал використовується при зведенні більшості нових конструкцій (від промислових споруд до мостів і метрополітенів).